Ko Murobuši, Soši Matsunobe (Japāna) Simona Orinska, Modris Tenisons (Latvija) „Z.I.M.E.”

31/05/2014

Piektdien, 13. jūnijā, 19.00 / Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē

 

Ko Murobuši, Soši Matsunobe (Japāna)

Simona Orinska, Modris Tenisons (Latvija)

 

„Z.I.M.E.”

Horeogrāfija, deja: Ko Murobuši/ Ko Murobushi, Simona Orinska

Vizuālais mākslinieks: Soši Matsunobe/ Soshi Matsunobe

Režija: Modris Tenisons

Video māksliniece: Gita Straustiņa

Dzied: Zane Šmite

Skaņu mākslinieks: Artis Gulbis

 

 

Ko ZIME Fukui, Echizen Kaigan 2011 foto Kimiko Watanabe  407560_10150439256741818_1423515435_n„Z.I.M.E.” ir latviešu un japāņu mākslinieku sadarbības projekts – performance. Izgaismojot ķermeņu pretrunu cīņu, izmantojot dabas elementus un baltu rakstus, rodas dzīves un nāves savijums – cilvēka dzīves ceļa metafora. Un šī ceļa noslēgumā mēs nonākam pie sākuma, pie NEKĀ.

Buto tā pirmssākumos bija bez vārda. Tā bija antideja, materiāla substance. Kas ir NEKĀ materiāls? Kā mēs varam izbēgt no mūsu nozīmju un vēstures vecās sistēmas? Kā mēs varam darīt nedarot? Kā mēs varam radīt jaunu nozīmi jeb NEKO? Tie ir nozīmīgākie mūsu dzīves un nāves jautājumi.

 

Ko Murobuši (skatīt iepriekš).

Soši Matsunobe – vizuālais mākslinieks. Soši notikušas septiņas personālizstādes kā Japānā, tā Vācijā. Kopumā izstādēs Soši piedalās jau kopš 19 gadu vecuma. 2011. gadā viņš saņēma Taro Okamoto laikmetīgās mākslas balvu, kas tiek piešķirta māksliniekiem, „kuri veidos vēsturi”.

 

Simona Orinska – starpdisciplināra māksliniece, deju un kustību terapeite, dzejniece. Deja viņai nozīmē dzeju, iedziļināšanos “ķermeņa arheoloģijā” – iekšējās pasaules resursos. Dejā šī bezapziņas plūsma tiek ietverta apzinātā ķermeņa formā. Simona ir idejas autore, kustību režisore un māksliniece multimediālās izrādēs „Ceļu galos plīv acis”, „Nakts svētās dejas”, „Z.I.M.E.” u.c.

 

Modris Tenisons – mākslinieks, režisors. Profesionāla pantomīmas teātra dibinātājs Lietuvā. Kopš 1972. gada strādājis Rīgas, Valmieras un Liepājas teātros kā režisors, scenogrāfs un kustību konsultants. “Zīmes” projekta līdzautors Latvijas paviljonā EXPO 2000 Hannoverē. Režisors un līdzautors izrādēm „Ceļu galos plīv acis”, „Nakts svētās dejas”, „Z.I.M.E.”.

 

Gita Straustiņa – māksliniece, dizainere, asociētā profesore Latvijas Mākslas akadēmijā. Kā video un foto māksliniece piedalījusies multimediālos projektos – mūziķu (Igo, Latvian Voices, Rolanda Ūdra u.c.) koncertos, izrādēs „Cilvēks uz trepēm”, „Nakts svētās dejas”, „Vadātājs”, „Cilvēka projekts”, „Z.I.M.E.”.

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.