KONTAKTS GROBIŅĀ 12

29/05/2012

Mazais starptautiskais kontaktimprovizācijas festivāls

2012.gada 31.maijā – 3.jūnijā.

Trīs lieliskas dienas kopā ar labiem kontaktimprovizācijas dejotājiem, skolotājiem un Grobiņas iedzīvotājiem, turpinot pagājušā gada tradīciju un nostiprinot to. Šoreiz aicinām arī mūsu ārzemju draugus pievienoties un paplašināt dalībnieku pulku. Trīs dienās varat piedzīvot gan intensīvo semināru ar Adrianu Russi no Šveices, gan mesitarklases kopā ar Latvijas un Lietuvas skolotājiem, gan izpētīt sev interesējošas tēmas kopā ar sev līdzīgajiem,  gan uzstāties Grobiņas pilsētvidē, gan sasildīties pirtī un nopeldēties smaržīgajā upītē – pašā Grobiņas centrā, gan izdejoties dzīvās mūzikas pavadījumā, kā arī pavadīt brīnišķīgu festivāla noslēguma JAMu un pikniku pie jūras.

Pieteikuma anketu aicinām sūtīt līdz 1.maijam ( mazāka maksa )      

Piedāvājam:

Ceturtdien, 31.maijā:

18:00 – 20:00    iepazīšanās nodarbība ar Ilzi Zīriņu

20:00 -…           JAM sesija

 

Piektdien, 1.jūnijā:

8:00 – 8:45        Rīta rosme ar Ingrīdu Lūri

9:30 – 13:30      Intensīvais seminārs Following Through ar Adrianu Russi ( Šveice)

15:00 -16:30      Nodarbība ar Inesi Upenieci vai radošā laboratorija dejotājiem ar pieredzi

17:00 – 18:30    Invisible technique ar Jūliju Meļņiku  ( Lietuva)

20:00 – …. JAM sesija, ko iesildīs Inese Upeniece

No 21:00           sauna iespējama turpat, sporta centrā un mērcēšanās upītē – turpat, pie sporta centra.

 

Sestdien, 2.jūnijā:

8:00 – 8:45        Rīta rosme ar Ingrīdu Lūri

9:30 – 13:30      Intensīvais seminārs Following Through ar Adrianu Russi ( Šveice)

15:00 – 16:00    CI bērniem ar vecākiem ar Guntu Zaļaiskalns

15:00 – 16:30   Nodarbība par deju pilsētvidē ar Inesi Upenieci & Jūliju Meļņiku vai radošā laboratorija dejotājiem ar pieredzi

16:30 – 17:30       Skatuvisko improvizāciju vakars Laiks dejot: improvizācijas, skices pilsētā

20:00 – …              JAM sesija

 

Svētdien, 3.jūnijs

8:00 – 8:45        Rīta rosme ar Ingrīdu Lūri

9:30 – 13:30      Intensīvais seminārs Following Through ar Adrianu Russi ( Šveice)

15:00 – ..           Pikniks / JAM  pie jūras „ atvadas no kontakta Grobiņā 12”.  

 

 ————————————————————————————————————————————–

Norises vieta.

Grobiņas sporta centrs ( http://www.grobinasports.lv/sportss/  ). Grobiņas pilsētvide. Ziemupes jūrmala.

 

————————————————————————————————————————————– 

Dalība

Piesakoties un iemaksājot reģistrācijas avansu* līdz 20.aprīlim– 33Ls;

līdz 1.maijam- 44Ls;

vēlāk- 55Ls

 

* reģistrācijas avanss 20Ls ietilpst dalības maksā; netiek atmaksāts, ja atsakāt dalību

ATLAIDES: HA biedra kartes īpašniekiem un I-DEJAS MĀJAS kontaktimprovizācijas nodarbību abonamenta īpašniekiem: 10.00 LVL no tekošās dalības maksas;

pateicoties Grobiņas domes, kafejnīcas „Zem liepām”, konditorejas „Ducis” un viesu nama „Uaneta” atbalstam- atlaide Grobiņas iedzīvotājiem: 20LVL no tekošās dalības maksas.

 

———————————————————————————————————————–

 Ēšana.

Ja izvēlaties festivāla organizēto ēdināšanu, lūdzu atzīmējiet to pieteikuma anketā.

Veģetārais ēdiens Jums izmaksās 10Ls; ēdiens ar gaļu- 12Ls.

Pateicoties ēdināšanas uzņēmuma „Zem liepām” atbalstam, šī cena ir par visām festivāla dienām.

Lūk, Ēdienkarte

 

————————————————————————————————————————

Nakšņošana.

Dalības maksā ietilpst nakšņošana turpat, sporta centrā, uz sava matrača. Ja pieteiksieties laicīgi, jūs gaidīs vietējais matracis. Kas pirmais brauc, tas pirmais guļ uz sporta centra matrača.

Variet nakšņot viesu namā: http://www.uaneta.lv/ . Par vietas rezervēšanu, lūdzu, laicīgi rūpējieties paši. Vietu skaits – ierobežots.

Variet nakšņot arī pie kāda no vietējiem iedzīvotājiem par mazāku samaksu nekā viesu namā vai, ja vēlies, vari nakšņot sevis līdzi paņemtajā teltī.

 

Festivāla krekliņš maksā 8.00 LVL. Vai to vēlaties, lūdzu miniet anketā

————————————————————————————————————————————————-

 

Mazo festivālu „ Kontakts Grobiņā 12” organizē:

 

Agate Cukura – festivāla direktors. Idejas un koncepcijas autors CI festivālam Grobiņā. Ar kontaktimprovizāciju Agate sastapusies 2010.gadā, kad sāka studijas Latvijas Kultūras koledžas dejas nodaļā un sāka piedalīties Laiks dejot: improvizācijas, skices vakaros. Nākusi no Grobiņas, viņa juta, ka cilvēkus Liepājas pusē varētu ieinteresēt kontaktimprovizācijas virziens. Apveltīta ar talantu, kas nepieciešama labam menedžmentam, 2011.gadā viņa veiksmīgi realizēja kontaktimprovizācijas nedēļas nogali Grobiņā, iesaistījusi organizēšanā 6 nozīmīgus atbalstītājus. Arī šogad atbalstītāji gatavi

sadarboties un Agate grib Grobiņā ieviest festivālu, kā tradīciju. Šobrīd Agate mācās LKA horeogrāfijas nodaļas 1.kursā un veido savu profesionālo ceļu horeogreāfijas mākslā.

 

 

Viņai palīdz:

Ilze Zīriņa – skolotāja, radošās grupas dalībniece.  Strādā laikmetīgās dejas jomā kopš 1997. Ieguvusi Mākslas Maģistru horeogrāfijas specialitātē J.V. Latvijas Mūzikas akadēmijā 2001.gadā. Profesionālo izglītību papildinājusi, mācoties no daudziem skolotājiem. Lai minētu dažus: Olga Žitluhina, David Zambrano, Maria Munoz, Pep Ramis, Julyen Hamilton, Hai Cohen, Masaki Iwana, Fiona Millward, Katri Soini, Benno Voorham, SU–EN. Ilze ir laikmetīgās dejas skolotāja Latvijas Kultūras koledžā, dejas nodaļā un kontaktimprovizācijas skolotāja Latvijas Kultūras akadēmijā, laikmetīgās dejas nodaļā un dramatiskā teātra nodaļā. Pirmo reizi viņa nopietnāk pievērsās CI 2000.gadā, bet patstāvīgāk sāka pētīt šo virzienu 2005.gadā. Tad arī viņa sāka organizēt Laiks dejot: improvizācijas, skices vakarus, kas ir neformāli pasākumi skatuviskām improvizācijām, horeogrāfiskām skicēm un JAMiem. Pieredzi Ilze CI gūst, mācot studentus un dejojot Olgas Žitluhinas dejas kompānijā.

Šobrīd Ilze ir ieinteresēta kustībā, kas ir saistīta ar precizitāti telpā, laikā un intensitātē. Festivālā viņa piedalās kā viens no organizētājiem, projekta vadītājiem un skolotājiem.

 

 

Inese Upeniece – pasniedzēja, radošās grupas dalībniece. Uzsākusi attīstīt kontaktimprovizācijas virzienu, pasniedzot to Latvijas neprofesionāļiem un organizējot viespasniedzēju meistarklases kopš 2006.gada. Inese savās nodarbībās integrē improvizāciju un somatiku, iedvesmu ņemot no old-school kontaktimprovizācijas uzskatiem, ka šīs dejas pašā pamatā ir dziļa ieklausīšanās sevī un partnerī, nonākot īstā ‘šeit un tagad’ stāvoklī, ļaujoties brīvībai un atbildībai, ko tas sniedz un spēlējoties ar mirkļa iespējām. Pasniedzot viņa apvieno improvizācijas un laikmetīgās dejas pieredzi, radošu pasniedzējas harizmu un uz ķermeni orientētās psihoterapeites zināšanas, tā vieglā veidā sniedzot dziļu sava ķermeņa un sava partnera izjūtu, kas palīdz gan kontaktimprovizācijā, gan jebkurā citā dejā. Inese ir dejas un personības kultūras centra “I-DEJAS MĀJA” idejas autore un vadītāja (kopš 2008), kontaktimprovizācijas un terapeitisko deju pasniedzēja (kopš 2006), improvizācijas un pašizziņas pasniedzēja (kopš 2004), kultūras projektu vadītāja (kopš 2004), biedrības ” Laboratory of Stage Arts” valdes priekšsēdētāja Piedalās festivāla organizēšanā un sniegs meistarklasi kontaktimprovizācijas tehnikā.

Festivālā piedāvās nodarbības tēmu “Deja vienam, diviem, trijiem”. Brīvība būt dejas laukumā vienam, divatā un trio. Radoša izspēle reizēm, kad nokļūstam solo un trio situācijās, kuras, visbiežāk, dejotājus samulsina. Kā izmantot šos mirkļus, kā justies tajos ērti, izmantojot spēli ar gravitāciju, ar inerci, ar savu vertikālo asi, ar savām radošajām spējām, ar sava paša auguma iespējām, kā arī- uzdrošināšanos būt brīvam ik mirkli savā dejā. Šī nodarbība noder jebkura līmeņa kontaktimprovizācijas dejotājiem.

 

 

Gunta Zaļaiskalna – skolotāja, radošās grupas dalībniece.diplomēta pirmsskolas pedagoģe ar padziļinātu kursu ģimenes psiholoģijā, kura ikdienas darba gaitas saista ar vizuālo mākslu un kontaktimprovizācijas deju – to pasniedzot, kā arī regulāri papildinot savas prasmes gan Latvijā, gan ārzemēs. Īpašu uzmanību veltot šīs dejas dabiskajam plastiskumam, ko uzskata, visvieglāk sasniegt, darot it visu ar prieku. Kontaktimprovizāciju dejo 4 gadus, šobrīd to pasniedzot gan pieaugušajiem, gan grupā bērniem  kopā ar vecākiem dejas un personības kultūras centrā “I-DEJAS MĀJA”.  

Festivālā sniegs meistarklasi bērniem kopā ar vecākiem. Nodarbības laikā būs iespēja aktīvā un atraktīvā veidā sniegt nedalītu uzmanību bērna un viņa vecāku starpā, veicinot  aktīvu dzīves veidu, māku ieklausīties vienam otrā, sadarboties, kā arī sniegt ikdienā reizumis iztrūkstošo vai nepietiekamo, bet tik nepieciešamo bērna vajadzību pēc fiziska kontakta ar mammu un/vai tēti.  Sava ķermeņa spēju izzināšana ir aizraujošs process – it īpaši ja to var darīt kopā ar saviem vismīļākajiem cilvēkiem – bērniem kopā ar vecākiem vai vecākiem kopā ar bērniem.  Nodarbības gaitā būs iespējams pieredzēt kustību un rotaļu elementus, kas veicina savstarpēju uzticēšanos, koordināciju, ritma izjūtu, ķermeņa apzināšanos un sajūtīgumu. Kustību elementi iekļaus svara atdošanu, ripināšanos, līdzsvara izjūtas attīstīšanu un citus CI elementus, kas balstīti uz tādiem fizikas parametriem ka inerce, gravitācija, ass. Nodarbības aktualitāti nosaka zinatniski pārbaudīts fakts, ka fizisks  kontakts ar vecāku pozītīvi ietekmē bērna attīstību, tā pašvērtējumu, stimulē gan intelekta, gan emociju attīstību. Pieskārieni, apkampšanās ir komunicēšanas veids, kas  nepieciešams ik dienu pozitīvai augošā  cilvēka attīstībai. Tajā pašā laikā mūsdienu sabiedrībā, neželīgā stresa un ‘stingras’ audzināšanas iespaidā bieži vien šim faktam nepievēršam pienācīgu uzmanību un fizisks kontakts hroniski iztrūkst. Tāpēc kontaktimprovizācijas nodarbības dod iespēju izveidot vai atjaunot šo kontaktu, kā arī iemācīties kustību elementus, kas lieti noderēs arī ārpus deju zāles robežām – jebkurās mūsu ikdienas aktivitātēs – gan lieliem, gan maziem.

 

Intensīvo semināru vadīs: 

 

Adrians Russi (Šveice) – intensivā semināra vadītājs. Viņš ir kontaktimprovizācijas un dejas improvizācijas skolotājs, dejotājs un kutības terapeits no Šveices, kas cieši saistīts ar mākslu kopš 1992.gada. Studējis jauno deju (new dance) Freiburgā, Vācijā. Mācījies pie tādiem kontaktimprovizācijas pionieriem, kā Stīvs Pakstons un Nensija Starka – Smita. Savā darbā Adrians koncentrējas uz tehniskajiem kontaktimprovizācijas aspektiem (vieglumu, precizitāti, spēku), kā arī uz uztveres īpatnībām (sajūtas, saikne stap iekšējo un ārējo pasauli) un radošu, ko nodrošina skaidra sava ķermeņa izpratne. Adrians ir piedalījies vairāku kontaktimprovizācijas festival JAMu un konferenču organizēšanā, to skaitā “Moscow Contact and Performance Festival” un “ International Berner JAM”. Vairāk par Adrianu www.adrianrussi.com

Piedāvātā semināra tēma: Following through. Turpinājums no tehniskā aspekta un no improvizācijas aspekta dejā bus galvenā semināra  tēma. Kursa saturs veicina uzticēšanos, uzdrošināšanos, atteikšanos un atbildības sajūtu par deju, kas notiek konkrētajā brīdī. Secīga deja ir kontaktimprovizācijas stūrakmens. Un tas ir nākošais līmenis, ko dejotājiem vajadzētu apzināties, kad viņi apguvuši pamatelementus un brīvi ļaujas kustības plūdumam. Vissvarīgākais ir tas, ka dalībnieki padziļinās spēju saprast savas ķermeņa spējas. Vajadzēs atrast uzticēšanos pašam sevī, atteikties no savām vēlmēm un iegribām un dažreiz izaicināt savu drosmi, lai sekotu piedāvātajam kustību materiālam. Gala beigās – semināra rezultātā, sekojot turpinājuma idejai, sekojot  dejotāji sevī radīs daudz vairāk brīvības, aizrautību un skaistumu savā dejā.

 

Nodarbības vadīs arī: 

 

Jūlija Meļņika (Lietuva) – kontaktimprovizācijas pārstāvis no Lietuvas. Jūlijas kustības izpēte balstīta, iedvesmojoties no tādām dejas autoritātēm, kā Steve Paxton, Daniel Lepkoff, Julyen Hamilton, David Zambrano, Nancy Stark Smith. Viņa ir atvērta dažādībai kustībā un pēta tagadnes ideju improvizācijā caur dažādu disciplīnu pieredzi – Argentīnas tango, austrumu cīņu, hip- hop, laikmetīgo deju, Feldenkrais metodi, dejas improvizāciju un kontaktimprovizāciju.  

Viņas piedāvātā nodarbības tēma: “Invisible” movement technique. Kustības neredzamās tehnikas pamatā ir konkrētā brīža apzināšanās gan kā dejotājam, gan kā skatītājam. Tas nes precizitāti, izsmalcinātību un spēku dejā. Liela nozīme tiek pievērsta dejotāja attiecībām ar telpu un citiem dejotājiem. Šī nodarbība aicinās dalībniekus būt arī skatītāja lomā un apzināties, ka arī skatītāja lomā viņš ir daļēji improvizācijas dalībnieks, tāpat, kā telpa apkārt. Skatītāja lomā viņš mācīsies redzēt konkrēto mirkli, tādējādi atbrīvojoties no vilšanās sajūtas, kas seko gaidām un iztēlošanos “kā tas būs”.

 

 

Ingrīda Lūre –  ir profesionāla baleta, austrumu deju, Pilates un Body Art skolotāja, izglītību guvusi RHV, profesionālā jomā mācījusies un strādājusi Kanādā – Toronto un Vankuverā, kā pēdējais mināms kurss profesionāliem dejotājiem 2010.-2011.gadā – Toronto Austrumu deju Akadēmijā “Arabesque” pie tādiem ievērojamiem deju pedagogiem un horeogrāfiem kā Yasmina Ramzy, Sashar Zarif, Robert Desrosiers u.c.. Kopš 2003.gada Ingrīda Lūre vada Liepājas Baleta un Deju studiju, iestudē horeogrāfijas Liepājas Teātrī, 2010.gadā izvirzīta Spēlmaņu nakts nominācijai – gada kustību mākslinieks. Ingrīda Lūre ir viens no Starptautiskā Eksotisko deju festivāla “Pāri jūrām …Liepājā” organizatoriem. Ar KI sāusi nodarboties kopš 2011.gada.

 

 

 

 

 

————————————————————————————————————————————————

Kas ir kontaktimprovizācija? Kontaktimprovizācija (CI) ir radusies 1972.gadā, balstoties uz aikido cīņas mākslu un laikmetīgās dejas apvienošanos vienā veselumā. Šajā  dejas veidā ievērojams, cik sajūtīgi ir partneri viens pret otru un cik gudri tiek izmantota gravitācija, līdzsvars, inerces spēks , mūsu ķermeņa ass un centrs, lai kopīgi veiktu improvizētu deju. Improvizācija šajā gadījumā sevī ietver būšanu „šeit un tagad”, lai jebkurā mirklī spētu visefektīvāk (jeb visdabīgāk) reaģēt uz partnera spontāno kustību, un otrādi.

 

——————————————————————————————————————————————– 

Atskats uz notikumiem kontaktimprovizācijas nedēļas nogalē Grobiņā 2011.

Fotogrāfēja Ginta Cukura – Šneidera

[oqeygallery id=2]

 

——————————————————————————————————————————————– 

Atbalstītāji:’

 


                          

 

www.grobina.lv

http://www.grobinasports.lv/sportss

 www.sialats.lv

 www.uaneta.lv

 Konditoreja “Ducis”

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri

Komentēt

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.